Kiss From Vampire - 9. kapitola: Interview s upírem

18. may 2009 at 19:56 | Kaku |  Kiss From Vampire
Ano, stal se zázrak a já přidávám novou kapču. :D Je trošku kratší a nudná, ale jak už jsem zde zmiňovala - snažila jsem se o něco neutrálního. :D
Tuhle kapču bych chtěla věnovat Sasance, protože mi napsala strašně krásný komenty a děsně mě tim potěšila. Díky, Sasanko! :)9. kapitola: Interview s upíremOba mě beze slov následovali. Když jsem se ohlídla, se zájmem si prohlíželi naše zařízení. Došli jsme do obýváku a já jim pokynula, aby se posadili. Já s Alicí jsem si sedly na gauč a Edward si sedl do křesla. Pořád se rozhlíželi. Ticho přerušila až Alice.
"Máte to tu moc hezké!" pochválila náš dům. "Takové světlé a otevřené. Útulné. Připomíná mi to náš dům. Viď, Ede!" obrátila se na bratra.
"Uhm, jo, Alice. Esme by se tu líbilo," usmál se na mě. Atmosféra už se uvolnila, tak jsem se taky usmála. A kupodivu to šlo od srdce.
"Děkuju. Nedáte si něco? K pití nebo k jídlu?" zeptala jsem se.
"Ne, děkujeme," odpověděla Alice za ně za oba. To se mi nelíbilo. Obrátila jsem se tedy na Edwarda: "Ani ty nic nechceš?" zamračila jsem se na něj.
"Ne, opravdu ne. Klidně seď." Předvedl sadu bělostných zubů. Z fleku by mohl hrát v reklamě na zubní pastu. Snažil se zadržet smích, ale vydrželo mu to asi pět vteřin. Na to se rozchechtal na celé kolo. Já se k němu přidala. Jenom Alice zase valila oči.
"Čemu se zase smějete? Zasvěťte mě taky." Byl to víc příkaz než cokoli jiného.
Mezi salvami řehotu se povedlo Edwardovi vysoukat: "Chloe…s-si myslí, že b-bych mohl h-hrát v re-reklamě na z-z-zu-zubní pastu!" a doplnil to dalším výbuchem. Alice na to jen protočila oči.
"Jako malé děti…" bručela si pod vousy. Za chvilku už jsme se uklidnili.
"Mám nápad!" vyhrkla jsem z ničeho nic. "Uděláme si kino večírek!!!"
"Báječný nápad," přitakala Alice.
"Skvělý, tak to chce popcorn!" přisadil si Edward.
"Tak já ho jdu připravit a vy zatím vyberte nějaký film. Jsou támhle ve skříní," ukázala jsem jim na jednu ze skříněk.
"Chloe," zadržela mě najednou Alice. "A nebude tvojí tetě vadit, že tu jsme?"
"Ale co tě nemá, Alice. Sama tě včera chtěla poznat! Rozhodně jí to vadit nebude. Navíc, dneska přijde až v noci." Uklidnila jsem ji a vydala se do kuchyně.
Vzala jsem pytlík s popcornem a vstrčila ho do mikrovlnky. Mezitím jsem nám nalila pití a připravila podnos. Přece to nepotáhnu v ruce. Vzala jsem nějakou velkou mísu a dala ji na podnos, vyndala jsem popcorn, nasypala ho do mísy a celý podnos vzala do obýváku. Alice i Edward už seděli na svých místech a už se čekalo jenom na mě.
"Tak co jste vybrali?" zeptala jsem se jich, když jsem před ně pokládala jejich pití. Popcorn jsem dala na konferenční stolek, který jsem přitáhla blíž k sedačce.
"Alice vybrala Interview s upírem," informoval mě Edward.
"Tak to bude podívaná. Brad Pitt a Tom Cruise. Hmmm." Mrkla jsem na Alici. Ta se jen usmála a mrkání mi opětovala.
"Á, ženský," zasténal Edward. Tomu jsme se s Alicí zasmály. Zvedla jsem se a šla dát film do DVD přehrávače. Když jsem si sedala, už začínaly počáteční titulky. Vzala jsem si popcorn na klín a sledovala obrazovku.
Promítání jsem si parádně užila. Na to, že to měl být horor, jsem se celou domu smála, až mě z toho začalo bolet břicho. Edward totiž v každé scéně parodoval Brada Pitta a to tak věrohodně, že nezbývalo, než se smát na celé kolo. I Alice se ke mně přidala. Když už byl smích k nevydržení a mě málem chytala křeč, začala jsem po Edwardovi házet popcorn, aby byl už laskavě zticha. To se mi ale vymstilo. Edward si nabral celé hrsti popcornu a začal to házet po mně i po Alici. Ta se taky jen tak nenechala a začala mu oplácet stejnou měrou. Když mi na hlavě přistála další várka popcornu, zvedla jsem se, vzala celou mísu popcornu a vysypala ji Edwardovi na hlavu. Ten z toho z pochopitelných důvodů nebyl zrovna nadšený. Popadl polštář a mrsknul ho po mně. A tak se strhla polštářová bitka, sestávající se ze tří polštářů, které byly na gauči. Když Edward ukořistil všechny tři polštáře a chystal se mně a Alici uštědřit poslední úder, rozběhla jsem se nahoru po schodech do svého pokoje. Když jsem do něj vtrhla jako velká voda, pobrala jsem těch několik polštářů, které byly po ruce a pelášila zase dolů, kde jsem je všechny hodila na Edwarda. Když jsem se jala polštáře prozkoumat blíž, zjistila jsem, že jsem vzala jeden polštář a deku. A já si říkala, kde bych vzala tolik polštářů. Vzala jsem tedy deku a Edwarda celého přikryla. Následně jsem si na něj klekla a přivolala Alici, ať mi jde pomoct. Společně jsme ho držely na zemi a křičely: "Vzdej se!"
Edward se nám snažil vytrhnout, ale nebylo mu to co naplat. Byly jsme na něj dvě. Byla to pro něj bezvýchodná situace a tak jsme ho s jeho tichým "vzdávám se" pustily.
Když jsme se všichni tři uklidnili, sedli jsme si opět na sedačku. Najednou mě přepadla hrozná únava. Zívla jsem a koukla jsem se na Edwarda a Alici. Ti vypadali úplně v pohodě.
"Vám se nechce spát?" zeptala jsem se jich a podívala se na hodinky. Bylo přesně devět. "Už je devět. Vy nemusíte domů?"
"Musíme. Ale nejdřív ti pomůžeme uklidit a až pak půjdeme," usmála se na mě Alice. Na to se zvedla a začala sbírat polštáře, skládat deku a sbírat popcorn. Edward jí v tom pomáhal. Já se vzmohla jenom na zírání.
"Ale to přece nemusíte! Jste moje návštěva!" vyjekla jsem zděšeně. Když ke mně přišla návštěva, nikdy, ať už to byl kdokoli, neuklízela. Připadala jsem si divně. "No tak! Jděte už. Esme na vás už určitě čeká!" vyháněla jsem je, jenom abych zahnala ten pocit, jako bych si je pozvala kvůli úklidu. Přece nejsem nesvéprávná a uklidit si umím sama! I když to od nich bylo moc hezké…ještě nikdo po sobě u mě doma neuklízel… Usmála jsem se na ně a začala je postrkovat ke dveřím.
"Hrozně vám děkuju za super večer i za úklid, ale teď už běžte, aby o vás Esme neměla strach." Oba se jenom ušklíbli.
"Dobře. Tak tedy zítra ve škole," rezignovala Alice.
"Měj se hezky, Chloe," konečně se rozloučil i Edward. Jenom jsem je s úsměvem prostrkala skrz dveře a zabouchla je za nimi. Ještě jsem jim zamávala z okna a pak už jsem šla dokončit úklid.
Teta přišla asi deset minut poté, co Alice s Edwardem odjeli.
"Tak co jsi dneska dělala, Chloe?" zeptala se hned ode dveří.
"Nic moc, jenom tady byla na návštěvě Alice s Edwardem," obdařila jsem ji zářivým úsměvem. Pak jsem pokračovala: "Dívali jsme se na film a trochu jsme blbli. Byla to vážně legrace."
Teta jenom pokývala hlavou a zašla do kuchyně, ze které se vzápětí ozvalo: "A už jsi jedla?"
No jistě. Teta a její věčný zájem o moje stravování.
"Jo, teti, neboj." Nahlas jsem se zasmála. Já zrovna nejsem ten typ člověka, který by se v noci kradl do ledničky na "noční sváču", ale teta, nevím proč, tenhle názor na mojí osobu zastávala.
Radši jsem urychleně zapadla do koupelny, abych unikla její neutuchající péči. Přece jenom - čeho je moc, toho je příliš.

 

2 people judged this article.

Comments

1 Luci & Dani & Kiki *SB Luci & Dani & Kiki *SB | Web | 18. may 2009 at 20:32 | React

tohle není nudný díl...je to náhodou hezký díl..povedl se tí.

2 Sasanka Sasanka | Web | 18. may 2009 at 20:33 | React

Moc moc moc moc děkuju za věnování... Kapitolka byla krásná a na to, že měla být neutrální byla vážně moc zajímavá x) Když jsem si představila tu popcornovou bitku x) A pak mi taky blikla před očima představa Edwarda, který se neudržel, mrsknul po Chloe polštářem největší možnou silou a urval jí hlavu x) Paráda, doufám, že co nejdřív bude další x)

3 °Marky° °Marky° | Web | 18. may 2009 at 21:08 | React

Ahoj prosím koukni se na můj blog www.marky-vsechno.blog.cz díky!  :-)

4 Mishnva Mishnva | 19. may 2009 at 20:15 | React

píšeš moc krásně hlavně pokračuj a tahle povídka je super ne žádná neutrál :-D  :-D

5 Angee Angee | Web | 20. may 2009 at 7:15 | React

bych si musela přečíst všechny předchozí, jinak bych asi nic nechápala... až příjdu odpoledne ze školy, tk určitě se na to vrhnu :-)

6 Angee Angee | Web | 23. may 2009 at 15:06 | React

je... to je hezký. Připomínají mi malé děti :D a s tím uklízením fakt dobrý :-) hezky napsaný to je :-) chválim :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama