July 2011

Far side of the Moon

4. july 2011 at 21:18 | Kaku |  →Krutý život štvané Kaku

Druhá tvář je jako odvrácená strana měsíce. (Netuším, co se tím snažím naznačit, ale zní to na úvod dost dobře, takže to tak nechám a budu se tvářit nad věcí.)

Podle mě má většina lidí druhou (odvrácenou, haha) tvář. Kupříkladu já ji mám. A myslím si, že se za ní ani nestydím. Naopak.
Jedna tvář, tvář, kterou každý den ukazuji světu, je ta veselá, milá, obětavá, usměvavá K. Neříkám, že taková nejsem a je to všechno přetvářka. Není. Umím taková být, jsem taková, když se mi chce. Ale nemyslím si, že je to rozpoložení, se kterým jsem se narodila. Občas mám stavy, kdy mám pocit, že musím někomu pomoct. Něco ve stylu zachráním-svět-a-bude-mi-hej. Ráda pomáhám lidem. Ráda si je vyslechnu a pak jim zkusím poradit nebo nahodím fráze typu: "No tak, to bude dobrý." nebo "Časem uvidíš." Poslední dobou se držím spíš téhle mojí strany. Možná je to tím, že jsem šťastnější, spokojenější, ačkoliv to taková parádička není, než jsem kdy bývala. Můj život není ideální a devět dentistů z deseti, kteří vám doporučí Colgate, vám taky řekne, že jsem docela fucked up kind of girl a že to nemám lehký - ale (a teď přijde hlavní bod) strašně ráda se směju. Takže se většinou směju, i když není čemu. I když bych radši brečela a litovala se někde doma u televize (nejlépe u sledování spletitých osudů hrdinů nekonečného seriálu Ulice (TM).)

Pak je tady samozřejmě moje druhá tvář. Však víte, ta odvrácená, evil, side of me. Obvykle se projevuje prudkou nenávistí a chutí zabíjet pohledem. Nevím, jestli to nějak souvisí s mými maniodepresivními stavy nebo s tím, že jsem prostě melancholik jako svině, ale je to část toho, kým jsem. Prostě večer, když si kydnu k noťasu, otevřu facebook a čtu si statusy lidí, co neumí používat interpunkční znaménka, kde se píše samý: "Mucíček ťuťíček tolik ho milujůůů :-*** <3 <3" nebo "Dneska jsem byl venku s NÍ <3 tolik tě miluju láskomákráskolalaladalšípindy", padne to na mě a chci těm dementům napsat nějakej stašně hnusnej a sprostej komentář, protože WHO THE FUCK CARES?? Ale samozřejmě, moje milá a zodpovědná tvář zabojuje a nedovolí mi napsat něco zlého, protože jsem přece slušně vychovaná a nechci mít kopu nepřátel, kteří neumí pravopis.

Takže mě asi kamenujte, ale opatrně, protože umím být i nepříjemná.

By the way, prázdniny jsou fajn, though I don't feel any better than I did before. Je to pořád stejný, i když teď mám spoustu volnýho času.
Jak vy si užíváte léta? Je hnusně a pořád prší a mě by zajímalo, co za takových okolností dělají ostatní, normální lidi.
A taky mě neskutečně se... štve, že jsem nejela na Rock for People. Takže doufam, že lidi, co tam jsou, mi řeknou, že to za nic nestálo!
A taky mě pořád nemiluje ON a asi si to napíšu do statusu, aby to všichni věděli, ach jo. :(
Fuck them all, hallelujah.

K.