February 2014

Únorové blues

16. february 2014 at 11:41 | K. |  →Krutý život štvané Kaku
Potřebuju cítit lásku a nevím, jak toho docílit.
Možná bych si měla zaplatit prostituta nebo prostě náhodného kolemjdoucího, aby mi řekl že jo, že jsem teda fakt bezvadná a taky dost hezká, ale hlavně vtipná a velice originální. Občas to potřebuje slyšet každý, ne? Jenomže každý nejspíš má někoho, komu za to nemusí platit...

Nechci tvrdit, že jsem loser, ale... jo, jsem. A poprvý v životě to netvrdím tím stylem plným sebenenávisti, ale zcela objektivně zhodnocuju realitu. Jako když vidíte fakt divnou ženskou s ošklivýma vlasama a silnou postavou a fakt byste o ní chtěli říct něco hezkýho, tak na ní něco hledáte, ale fakt to nejde, protože dokonce i smrdí a to, co říká, nedává smysl. Prokaučovala jsem to, jsem jako ta ženská, jenom emocionálně (i když o svý vlasy bych se taky mohla starat líp a mohla bych si dávat pozor na to, co říkám).

Třeba je to jenom tou fází života, ve které se momentálně nacházím. Třeba si tím vším musím projít, aby ze mě byl lepší člověk, lepší já. Je pravda, že jsem čekala už docela dlouho... ale když už jsem v tom, tak mi asi nezbývá nic jinýho, než abych čekala dál. Čekání na spásu, na zázrak, na osvícení. Ale už teď pociťuju, že jsem se změnila. Jenomže to chce fakt hodně přemáhání a přemlouvání se, víte (CHÁPETE, CO SE SNAŽÍM ŘÍCT *)? Je to těžký. Každou pesimistickou myšlenku musím zahánět nejméně pěti roztomilými obrazy koťátek a deseti (až přehnaně) optimistickými výkřiky: "Bude to dobrý!" a "Jsi fakt skvělá, podívej se, jak se ti daří, vůbec sis dneska nepřeležela ofinu!" Většinou to funguje. A občas ne.
K sebelásce vede dlouhá a trnitá cesta často lemovaná zkreslením reality a lhaním si do kapsy. Ale je to důležitý. Na konci se stáváte svojí vlastní osobou a máte aspoň někoho, o koho se můžete opřít v temných časech. Taky se tam pomalu dostávám.

* Odkazuji na jednu výbornou osobnost blogerského světa i mého života. Děkuji T., nikdy mě nepřestaneš překvapovat.

K.